• Herbata Biała

Herbata biała jest często nazywana królową wśród wszystkich odmian. Tytuł ten zawdzięcza swojemu czystemu, jasnemu kolorowi, lekko zamglonym subtelnym aromatem. Biała herbata liściasta wyróżnia się od innych gatunków swoim delikatnym, pozbawionym goryczy smakiem. Uzyskuje się go poprzez zebranie roślin w odpowiednim momencie - czyli wtedy, gdy pojawią się pierwsze małe pąki i listki. Następnie są one suszone w sposób naturalny, czyli na słońcu. Proces ten zapobiega fermentacji, dzięki czemu herbata biała jest orzeźwiająca i pozbawiona gorzkiego posmaku.

Pai mu tan - piwonia zaklęta w filiżance herbaty

Najpopularniejszą herbatą białą jest pai mu tan, co po chińsku oznacza „biała piwonia”. Odmiana ta zawdzięcza swoją nazwę kwiatowemu zapachowi, który uwalnia się po zalaniu liści wrzątkiem. Herbata pai mu tan posiada charakterystyczną, emulsyjną konsystencję. Miłośnicy tej odmiany twierdzą, że przypomina ona płynny jedwab o słodkawym, egzotycznym smaku. Pai mu tan to herbata, którą zaleca się przede wszystkim osobom walczącym z wysokim cholesterolem. W przeciwieństwie do herbat owocowych jest ona naturalnie słodka i nie zawiera żadnych kalorii. Herbata pai mu tan to świetny zamiennik czekoladowego batonika podczas wieczornej ochoty na słodycze.

Biała herbata liściasta pai mu tan posiada również właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze. Warto sięgać po nią przede wszystkim jesienią oraz zimą, gdy łatwo złapać sezonowe przeziębienie. Pai mu tan to herbata o dużej zawartości teiny - może więc z powodzeniem zastępować poranną filiżankę kawy.

Brak produktów do wyświetlenia

Biała herbata hurtem? Zapraszamy do Bingoo!

Herbata biała cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród amatorów tego naparu. Jeżeli prowadzić biznes w branży HoReCa, warto wyposażyć się w różne odmiany. A może po prostu bardzo lubisz białą herbatę liściastą? Dostępne u nas odmiany są pakowane w kilogramowe worki. Jedna łyżeczka herbaty białej lub pai mu tan wystarczy, aby otrzymać aromatyczny napar. Odpowiednio przechowywane liście w tak dużym opakowaniu mogą wystarczyć Ci nawet na kilkaset filiżanek!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z dostępnymi u nas odmianami białej herbaty liściastej. Gwarantujemy szybką wysyłkę starannie zapakowanych liści, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się naturalnie słodkim i aromatycznym naparem.