• Herbaty Kwitnące

Herbata rozkwitająca to prawdziwe dzieło sztuki. Ich produkcją zajmują się wykwalifikowani rzemieślnicy, którzy o tej roślinie wiedzą wszystko. Produkcja herbaty rozkwitającej wymaga dużej wiedzy i niezwykle sprawnych dłoni. Jak powstają te magiczne kuleczki, które po wrzuceniu do gorącej wody zamieniają się w zapierające dech w piersiach kompozycje?

Odrobina magii w filiżance herbaty rozkwitającej

Do produkcji herbaty kwitnącej wykorzystuje się odmiany białe lub zielone. Podczas zbierania liści wybiera się te, które są odpowiednio długie i wąskie. Kompozycję uzupełnia wybrany przez artystę kwiat - zazwyczaj jest to liczi, bez, jaśmin lub nagietek. Rzemieślnik okala go listkami herbaty, po czym zasusza cały wytwór. Tak powstała herbata kwitnąca staje się nośnikiem różnych, egzotycznych smaków.

Jak parzyć herbatę kwitnącą?

Parzenie herbaty kwitnącej przebiega zupełnie inaczej, niż w przypadku tej liściastej. Kulkę należy wrzucić do dzbanka wypełnionego gorącą wodą, a nie zalać wrzątkiem w kubku. Herbata kwitnąca umieszczona w większym naczyniu zaprezentuje wszystko to, co w niej najlepsze. Już po kilku sekundach będziesz mógł podziwiać widok rozkwitających pod wodą płatków. Herbata kwitnąca jest znacznie wydajniejsza od tej liściastej. Jedna kulka może starczyć nawet na 3-4 zalania wrzątkiem.