• Kartony do Paczkomatu Inpost

Pudełka do wysyłki to podstawa zaopatrzenia, gdy prowadzisz biznes e-commerce. Polski rynek kurierski oferuje wiele sposobów bezpiecznego doręczania przesyłek klientom. Ważne jest jednak to, by kupując hurtowo kartony do wysyłki mieć na uwadze różne wymogi różnych firm wysyłkowych. Podczas zaopatrywania biznesu, coś takiego jak kartonowe pudełko może wydawać się sprawą drugorzędną. My jednak wiemy, że dobrej jakości opakowania dla e-commerce mogą całkowicie odmienić to, jak klienci postrzegają Twoją firmę.

Kartony do pakowania paczek - ilustracja Twojego podejścia do klienta

Tak pozornie błahy przedmiot, jak karton do pakowania, w e-commerce ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Jest to pierwszy kontakt klienta z Twoją firmą. W przeciwieństwie do sprzedaży stacjonarnej, cały sklep reprezentuje Ciebie i Twój biznes. Gdy klient kupuje towar online, w momencie zakupu polega jedynie na stronie internetowej. Kartony wysyłkowe mają proste zadanie - przechować bezpiecznie produkt do momentu, aż trafi w ręce klienta. Wybranie tanich, tekturowych pudełek złej jakości może skończyć się częstymi uszkodzeniami przesyłek i znajdujących się w nich towarów. Widok pogniecionego i zniszczonego kartonu wysyłkowego zniechęci każdego klienta - nawet, jeżeli znajdujący się w nim produkt będzie nienaruszony.

Brak produktów do wyświetlenia

Paczkomat - dlaczego warto mieć go w opcjach przesyłki?

Paczkomaty zna już chyba każdy. Za ich pojawienie się w Polsce odpowiada firma kurierska InPost. Paczkomaty to innowacyjny system automatycznych skrytek pocztowych, w którym można nadać lub odebrać paczkę. Dlaczego Polacy tak je pokochali? Zautomatyzowane skrytki pocztowe to rozwiązanie tzw. problemu ostatniej mili - czyli ogółu sytuacji, w których dostawca nie może dostarczyć odbiorcy przesyłki.

Zasada funkcjonowania Paczkomatów jest prosta. Paczka zostaje umieszczona w skrytce pocztowej na czas 48 godzin, a odbiorca dostaje SMS i e-mail z kodem odbioru. Przesyłkę można odebrać o dowolnej porze dnia. Wystarczy na konsoli Paczkomatu wpisać otrzymany kod oraz numer telefonu - i tyle! Ta opcja odbioru ucieszy wszystkich klientów, którzy pracują na nocne zmiany lub w godzinach funkcjonowania firm kurierskich są poza domem.

Kartony do paczkomatów InPost - jak wyglądają?

Karton do Paczkomatu musi spełniać specyficzne wymagania. Wynika to m.in. z wymiarów skrytek, które niezależnie od automatu zawsze są takie same. Kartony do Paczkomatu mogą mieć trzy różne gabaryty:

  • gabaryt A – pudełko wysyłkowe o wymiarach 8 X 38 X 64 cm;
  • gabaryt B - pudełko wysyłkowe o wymiarach 19 X 38 X 64 cm;
  • gabaryt C - pudełko wysyłkowe o wymiarach 41 X 38 X 64 cm;

Niezależnie od wybranego gabarytu paczki, nie może ona ważyć więcej, niż 25kg. Karton do Paczkomatu InPost gabarytu A zmieści mniejsze produkty, takie jak książki, niektóre ubrania, nieduże gadżety elektroniczne. Wariat B rozmiarami przypomina większe pudełko do butów. Gabaryt C natomiast - czyli ten największy - jest natomiast przeznaczony do wysyłki dużych produktów, takich jak odkurzacz lub komputer.

Podczas wysyłki przesyłki Paczkomatem, nie potrzebujesz pudełka kartonowego. Klienci indywidualni firmy InPost często wysyłają swoje paczki bez żadnego usztywnienia. Wiemy jednak doskonale, że w e-commerce nie można pozwolić sobie na żadne skróty. Odpowiednio dobrane kartony do wysyłki to gwarancja spokojnego snu sprzedawcy i zadowolenia klienta.

Rozmiar to nie wszystko - jaki pudełka wysyłkowe do Paczkomatu?

Pudełka kartonowe do wysyłki Paczkomatem powinny być solidnie wykonane. Chociaż podróż paczki jest znacznie krótsza, niż w przypadku opcji dostawy do rąk klienta, nadal może uszkodzić się w drodze do skrytki. Miej też na uwadze fakt, że odbiorca może odebrać swoją przesyłkę w różnych warunkach pogodowych. Tanie, cienkie kartony do pakowania mogą uszkodzić się, gdy klient będzie niósł ją do domu w deszczu lub podczas opadów śniegu. Jakość ma tutaj ogromne znaczenie - każdy właściciel biznesu e-commerce chce w końcu, by jego firma została pozytywnie zapamiętana przez klientów. Wybierając kartony do Paczkomatów, warto kierować się więc przede wszystkim ich odpowiednimi wymiarami, także grubością ścianek.

Jaki rodzaj tekturowego pudełka najlepiej wybrać, gdy wprowadzasz dostawę Paczkomatem? Dobrze wybrać te, których nie trzeba zabezpieczać dużą ilością taśmy. W tym przypadku świetnie sprawdzają się opakowania klapowe. Są one skonstruowane w taki sposób, że do zabezpieczenia ich zawartości potrzebujesz jedynie skrawka taśmy klejącej. Klapowe pudełka nie wymagają oklejania stretchem i innymi foliami, dzięki czemu przesyłki nie nabierają zbędnej objętości. Każdy centymetr kolejnej warstwy ma znaczenie, gdy wysyłasz paczkę poprzez Paczkomat - zawsze może się po prostu nie zmieścić do swojej skrytki. W przypadku klapowego pudełka wystarczy złożyć klapy do środka, zabezpieczyć je taśmą i po sprawie!

Hurtownia Bingoo - najlepszej jakości pudełka dla e-commerce

Gdzie kupić pudełka kartonowe, które spełniają wymogi wysyłki Paczkomatem, łatwo się składa i są solidne? Nasza hurtownia oferuje najlepsze rozwiązania dla biznesów e-commerce. Znajdziesz u nas wysokiej jakości pudełka klapowe, które zostały wykonane z trzywarstwowej tektury. Dostępne u nas opakowania tekturowe są idealnie dostosowane do podziałów gabarytowych Paczkomatów. Jeżeli nie masz ich w swoich opcjach wysyłki - nic nie szkodzi! Ergonomiczny kształt, łatwość składania oraz świetna jakość wykonania sprawia, że nasze kartony do pakowania nadają się do każdej dostępnej w Polsce formy dostawy. Oferujemy solidne pudełka kartonowe w atrakcyjnej cenie, z którymi praca to sama przyjemność.

Opakowania tekturowe z naszego sklepu online zabezpieczą towar w podróży do Twojego klienta. Z hurtownią Bingoo możesz być spokojny o swoje przesyłki i o to, że zawsze dotrą kompletne i w świetnym stanie.