• Herbata Zielona

Czy wiesz, że herbata zielona pozyskiwana jest z tej samej rośliny, co czarna? Chociaż te dwie odmiany różnią się kolorami, pochodzą z tego samego źródła. Jak to się dzieje, że smakują zupełnie inaczej? Sekret tkwi w technice odwadniania liści - zielona herbata powstaje w wyniku ich suszenia od razu po zerwaniu. Dzięki temu procesowi, zachowuje ona orzeźwiający, delikatny smak. W dobrej zielonej herbacie nie wyczujesz nawet najmniejszej nuty goryczy lub cierpkości.

Zielona herbata - na odchudzanie, uspokojenie i nie tylko

Właściwości zielonej herbaty - zwłaszcza tej liściastej - jest wiele. Do najważniejszych można zaliczyć zmniejszanie ryzyka wystąpienia miażdżycy serca. Jej regularne picie pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi. Zdrowa zielona herbata wspomaga też skuteczne odchudzanie - dzięki wysokiej zawartości witaminy B skutecznie łagodzi nadmierny apetyt. Napar ten przyspiesza również detoksykację organizmu. Herbata zielona jest też świetna na uspokojenie skołatanych nerwów. Jeżeli prowadzisz stresujący tryb życia, zdecydowanie powinieneś wprowadzić do swojej codziennej rutyny filiżankę tego parującego naparu.

W naszym sklepie znajdziesz popularne odmiany herbaty zielonej, które zadowolą kubki smakowe największych miłośników herbaty. Jedną z najczęściej kupowanych odmian jest matcha Japan Style, występująca w formulacji drobnego proszku. Jej intensywna, jasnozielona barwa zaskakuje każdego, kto pierwszy raz jej kosztuje.

Aromatyczny smak zielonej herbaty dla Ciebie

Zielona herbata liściasta to jednak klasyka, którą ciężko wyprzeć granulatem. Nie przepadasz za zbyt dużymi liśćmi? Oferujemy drobno zmieloną china gunpowder, przypominającą w dotyku proch strzelnicy. Taka formulacja umożliwia umieszczenie w kubku większej ilości suszu i uzyskanie intensywniejszego naparu. W naszym sklepie znajdziesz też herbaty zielone aromatyzowane, z dodatkiem liofilizowanych owoców. Nadają się one idealnie na wieczór z dobrą książką lub ulubionym filmem, gdy chcesz zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Dobrej jakości zdrowa, zielona herbata liściasta może być pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Dostępne w naszym sklepie odmiany są starannie pakowane, tak, aby podczas transportu nie wysypał się ani gram suszu. Znajdź swój ideał i ciesz się niesamowitymi właściwościami zielonej herbaty liściastej.